Laipni lūdzam, ceļotāj! Vairāk informācijas Covid19.gov.lv!

Izmaiņas ieceļošanā! Atvieglotas prasības ieceļošanai Latvijā ar digitālo COVID-19 sertifikātu!

 
 
 
 
Lai atkārtoti saņemtu QR kodu un apliecinājuma iesniegšanas e-pastu, aizpildi norādītos laukus un spied “Saņemt QR kodu”!
Ministru Kabineta noteikumi Nr. 662
Ministru Kabineta noteikumi Nr. 662
Ministru kabineta noteikumi Nr. 662 latviešu valodā.
48 stundas
48 stundas
Apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas
Visiem
Visiem
Apliecinājums ir jāaizpilda par visiem aizbildībā esošiem un bērniem
QR kods
QR kods
Aizpildot apliecinājumu, saņemsi QR kodu ar nepieciešamo informāciju iesniegšanas apliecināšanai
30 dienas
30 dienas
Personas datus dzēš automātiski pēc 30 dienām kopš apliecinājuma iesniegšanas
Pašizolācija
Pašizolācija
Iepazīsties ar nosacījumiem, kuriem atbilstot, ir jāievēro obligātā pašizolācija
Administratīvā atbildība
Administratīvā atbildība
Ir paredzēta administratīvā atbildība no 10 līdz 2000 EUR par elektroniskā apliecinājuma neiesniegšanu

BUJ

Kā rīkoties, ja nav iespējams apliecinājumu aizpildīt elektroniski?

No 12. oktobra apliecinājuma anketu iespējams aizpildīt tikai elektroniski. Katram ieceļotājam ir pieejams 48 stundu logs, kura laikā, pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ir jārod iespēja to aizpildīt un iesniegt elektroniski, piemēram, izmantojot publiski pieejamos interneta resursus.  

Apliecinājumu par Jums var aizpildīt arī trešā persona un informācijas nodošanai var izmantot vairākas iespējas:

  1. Nosūtīt saņemto QR kodu Jums e-pastā;
  2. Ja e-pasts nav pieejams, QR kodu saturošu ID (burtu un ciparu kombināciju) īsziņā anketas aizpildītājs var nosūt uz Jūsu mobilo tālruni;
  3. Ja nav iespējams saņemt QR kodu, uzraugošajiem dienestiem iespējams nosaukt personas datus; apliecinājumu būs iespējams atrast covid.lv sistēmā.
Vai apliecinājums jāaizpilda visiem un katru reizi, iebraucot Latvijas Republikā?

Jā, apliecinājums ir jāaizpilda katru reizi par sevi, bērniem un aizbildnībā esošām personām, izņemot gadījumus, kas īpaši noteikti Ministru kabineta 662. noteikumos.

Reizi 30 dienās apliecinājumu atļauts iesniegt:  

1. ES dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas  sauszemes robežu ar citām ES valstīm:

1.1. saistībā ar nodarbinātību, ja robežšķērsošana nepieciešama darba vai dienesta pamatpienākumu veikšanai un personai ir nodarbinātības faktu apliecinošs dokuments (tajā skaitā arī autovadītājiem, kuri veic starptautiskos kravu vai pasažieru pārvadājumus ES sauszemes iekšējās robežās, uzrādot nodarbinātības faktu apliecinošu dokumentu);

1.2. bērnu uzraudzības pakalpojuma saņemšanai vai formālās izglītības ieguvei klātienē pirmsskolas izglītības pakāpē (uzrādot pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);

1.3. formālās izglītības ieguvei klātienē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī profesionālās ievirzes izglītības programmās mākslas un kultūras jomās, tas attiecas arī uz personām, kas pavada nepilngadīgu izglītojamo vai pilngadīgu izglītojamo ar speciālām vajadzībām (uzrādot izglītības iestādes izsniegtu izziņu).

2. Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar Igauniju. Ja Valkas novada vai Valgas novada iedzīvotājs atgriežas no valsts, pēc kuras apmeklēšanas nepieciešama pašizolācija, personai jāievēro Latvijā noteiktās prasības.

Kā jāievada uzturēšanās vietas adrese?

Uzturēšanās adresi ievadiet pēc iespējas precīzi, ņemot vērā, ka jāaizpilda brīva teksta lauks

Ko darīt, ja apliecinājumā es neatrodu lauku, lai norādītu informāciju par īpašu situāciju?

Apliecinājumā ir pieejams brīvas formas lauks “Piezīmes”, kurā ierakstiet papildu informāciju par īpašo situāciju (piemēram, ka dodaties uz bērēm, esiet LIAA uzaicināts darbinieks, viesmāklinieks, sportists, diplomāts u.c.)

Vai QR kodam obligāti jābūt uzrādāmam attēlā (lai var noskenēt) vai arī pietiek ar saņemto ciparu un burtu kombināciju? Vai to var uzrādīt īsziņas formātā?

Ja nav iespējams saņemt QR kodu, uzraugošajiem dienestiem var uzrādīt arī QR koda saņemto ciparu un burtu kombināciju vai nosaukt savus personas datus.  Atbildīgās amatpersonas sameklēs Jūsu apliecinājumu sistēmā.